Posiedzenie komisji zdrowia

1 komentarze do: “Stanowisko Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej w sprawie koniecznych kryteriów, które powinny być ujęte w ustawie o Krajowej Sieci Onkologicznej.

1. Алексей pisze:

Leczenie onkologiczne dziecka to trudny czas dla calej rodziny. Doskwiera nie tylko zaburzenie znanego rytmu zycia, calkowita izolacja i nieustanny lek o zdrowie. Dla wielu to rowniez obawa o finanse, ktore – mimo bezplatnej opieki medycznej – sa niezbedne. O diagnozie, wielomiesiecznej rozlace z najblizszymi, codziennych troskach i o tym, jak wielka moc ma 1% naszego podatku, rozmawiamy z Karolina Rowna, mama 11-Amelki, podopiecznej Fundacji Urtica Dzieciom. Zarzad Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej uwaza, ze korzysci z maloinwazyjnej chirurgii w porownaniu z laparotomia w przypadku nowotworow trzonu macicy sa oczywiste i uzasadniaja wybor tej formy terapii jako metody z wyboru. Zastosowanie chirurgii laparoskopowej czy robotowej, u chorych na raka szyjki macicy powinna byc szeroko wykorzystywana jedynie w ramach badan klinicznych lub guzow o srednicy do 2 cm.