Aktualności

Ogólnopolska Federacja Onkologiczna pyta o realizację świadczeń onkologicznych w związku z epidemią COVID – 19.

Opublikowano: 26 Mar 2020

W związku z doniesieniami medialnymi (dotyczącymi zamienianych na szpitale zakaźne podmiotów medycznych oraz zamykanych z powodu podejrzenia zarażenia wirusem SARS CoV-2 kolejnych oddziałów i klinik), Ogólnopolska Federacja Onkologiczna wysłała do Ministra Zdrowia wniosek o udzielenie odpowiedzi w trybie dostępu do informacji publicznej dotyczącą:

 • dostępności do diagnostyki i leczenia onkologicznego
 • sytuacji kadrowej w podmiotach onkologicznych
 • zabezpieczenia w środki ochrony osobistej kadry medycznej
 • wykonywania testów w kierunku coronawirusa SARS – CoV – 2 u kadry medycznej.

Ogólnopolska Federacja Onkologiczna bez odpowiedzi na zadane pytania.

Opublikowano: 20 Mar 2020

24 lutego 2020 roku Ogólnopolska Federacja Onkologiczna złożyła wniosek w trybie dostępu do informacji publicznej o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania, dotyczące Ankiety Satysfakcji Pacjenta http://federacjaonkologiczna.pl/2020/02/24/ogolnopolska-federacja-onkologiczna-sklada-wniosek-do-ministra-zdrowia-o-dane-dot-ankiety-zadowolenia-pacjentow-z-pilotazu-kso/

Pytania dotyczyły:

 • przyjętej metodologii badania satysfakcji pacjentów
 • liczby respondentów Ankiety
 • liczby ośrodków objętych pilotażem.
 • liczby ośrodków objętych pilotażem, w których czas oczekiwania, wedle wypowiedzi Pana Ministra Szumowskiego wynosił 2 dni.

Otrzymane pismo z Ministerstwa Zdrowia z dnia 16 marca 2020 roku nie zawiera odpowiedzi na żadne z zadanych pytań.

W załączeniu pismo otrzymane z Ministerstwa Zdrowia na wniosek Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej.

Coronavirus a pacjent onkologiczny.

Opublikowano: 13 Mar 2020

Ministerstwo Zdrowia opracowało zmiany w programach lekowych dla pacjentów onkologicznych w związku z epidemią COVID-19 (coronavirus).

Ogólnopolska Federacja Onkologiczna prosi Ministra Zdrowia o uwzględnienie w pracach Krajowej Rady do spraw Onkologii przedstawiciela Federacji.

Opublikowano: 12 Mar 2020

W kształtowaniu systemu opieki onkologicznej w Polsce ujęcie perspektywy chorego jest szczególnie ważne. Członkami Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej są wiodące i doświadczone organizacje pacjentów onkologicznych. Zgłaszamy gotowość i chęć do dialogu ze wszystkimi interesariuszami systemu ochrony zdrowia, od których zależą rozwiązania systemowe opieki onkologicznej.

Ogólnopolska Federacja Onkologiczna liczy na spotkanie z Ministerstwem Zdrowia. Chcemy rozmawiać o dofinansowaniu onkologii w ramach zapowiadanego Funduszu Medycznego.

Opublikowano: 12 Mar 2020

Zapowiedziany Fundusz Medyczny obudził ogromne nadzieje pacjentów onkologicznych. Ogólnopolska Federacja Onkologiczna oczekuje na spotkanie, na którym omówione będą kluczowe obszary, które wg. pacjentów wymagają dokładniejszej analizy:

 • o ile zwiększy się dostęp do nowoczesnych terapii onkologicznych?
 • jaki będzie faktyczny wzrost wydatków na onkologię w związku z zapowiadanym Funduszem Medycznym i jak będą dystrybuowane te środki?
 • czy w ramach puli finansowej Funduszu Medycznego część środków będzie przeznaczona na analizę danych w ramach Krajowego Rejestru Nowotworów (e-KRN+)?